Na Danwei.tv nie-Chińczyk opisuje swój pobyt w chińskim więzieniu. Straszne miejsce. O śmierci Michaela Jacksona więźniowie dowiedzieli się z tygodniowym opóźnieniem! Dodatkowa atrakcja dla geeków: newly constructed hi‐tech lethal injection chamber.

* * *

Do kolacji przeglądam Elle (9/09). Jeden z miliona tekstów o portalach randkowych. Autorka szuka faceta, który – między innymi – przeczytał w życiu więcej niż dziesięć książek. Takie to niewinne, myślę sobie. Ale – uważaj Autorko, bo co zrobisz, jeśli się okaże, że facet potrafi zapaść się w książkę na długie godziny, a nawet dni i zapomnieć, że w ogóle istniejesz?

* * *

Kilka drobiazgów od Adama Zagajewskiego:

O Krakowie. …ale niekiedy, w rzadkich momentach, wydawało mi się, że czuję jedność tego miasta, odbieram ją za pomocą specjalnego zmysłu, zmysłu całości (Zagajewski 2007: 76). Zmysł całości!

O komunistycznym profesorku: Był tak dobrze dopasowany do epoki, że właściwie należało się dziwić, iż w ogóle był widzialny – na jej tle (ibid.: 91).

B. powiedział mi, wiesz, ja nic nie umiem robić, zupełnie nie potrafię zarabiać pieniędzy, jedyne, co wymyśliłem, to że mógłbym dawać „kursy milczenia dla dziewcząt” (ibid.: 95).

Krótka chwila wolności – zaraz zechcesz ofiarować ją komuś, kto stoi wyżej niż ty (ibid.: 203).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s