Dr Call Girl, cd.

Małe uaktualnienie do ostatniej wyspiarskiej sensacji literackiej, którą ugryzłem już wcześniej od strony postrzegania nauki polskiej i zagranicznej. Dla przypomnienia: autorką bloga o życiu londyńskiej call girl, na podstawie którego nakręcono serial telewizyjny, okazała się Brooke Magnanti, kobieta, która zarabiała w ten sposób, by zrobić doktorat.

Przez lata Brytyjczycy zastanawiali się, kto za tym blogiem stoi. Wszyscy, na których wskazywano, wypierali się. Okazało się jednak, że pewien bloger, występujący jako Darren, prawie sześć lat temu rozgryzł tożsamość autorki. Tajemnicę zachował jednak dla siebie, a nawet – pomagał ją chronić.

Darren (tutaj można przeczytać, co on sam na ten temat napisał) nie ma najwyraźniej szczególnie dużego parcia na szkło (przez sześć lat siedział cicho, dziś występuje tylko pod imieniem/pseudonimem), to ciekawe jest to, co mówi o tej sytuacji. Z tekstu Esther Addley:

Darren professed himself pleased to have played a part in what he called „the greatest story in the history of blogging, and probably the biggest literary puzzle in the UK this century”.

He wrote on his blog: „It’s not every day the biggest secret you’ve ever kept gets revealed on the front pages of the national press.” (źródło: The Guardian)

Największa brytyjska zagadka literacka tego stulecia. Jeden z najważniejszych momentów w historii blogów. Sekret, który – po ujawnieniu – trafił na pierwsze strony gazet. Jedno jest pewne – Darren definiuje sprawę z dużym rozmachem, ale być może ma rację. Na pewno wiemy, że Stuart Allan ma kolejny rozdział do swojej książki, a gdyby ktoś pytał, gdzie się dzisiaj dzieje życie literackie, to Darren właśnie udzielił odpowiedzi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s