…zgodnie z informacjami „Timesa”, w latach 1990-1997 w Stanach Zjednoczonych spadające odbiorniki telewizyjne spowodowały śmierć 28 dzieci, co czterokrotnie przewyższa liczbę ludzi, którzy zginęli zaatakowani przez rekiny w ciągu całego XX wieku. Tak więc bardziej niebezpieczne od pływania w oceanie może być oglądanie filmu „Szczęki” (McCombs 2008: 31).

* * *

Roman Polański: poszukiwany i pożądany. W kinie pusto, seans dla dwojga. Motyw z filmu: na oskarżyciela wyznaczono Rogera Gunsona, mormona. Żartowano, że wzięto jego, bo jako jedyny z kandydatów nie miał na koncie kontaktów seksualnych z nieletnimi. Obraz ciekawy z perspektywy sporów o ślepotę prawa. Jak wynika z filmu, Temida doznawała przebłysków nie tyle ze względu na to, kim był Roman Polański (Temida nie myślała: wielkiego reżysera nie zamyka się w więzieniu), tylko ze względu na to, co prasa mogłaby napisać o osobie sędziego (Temida myślała: zjedzą mnie żywcem jeśli puszczę go wolno). W ten sposób szanse Polańskiego na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy malały, a nie rosły.

* * *

W czytelni. Gość szuka Przeglądu policyjnego (poważnie, istnieje taki kwartalnik). Zaczyna od czasopism literackich, później zahacza o prawne, ekonomiczne, zagląda do nauk społecznych, przegląda półki pedagogiczne. Nic. W końcu zaszywa się gdzieś głębiej w czytelni i tracę go z oczu. W Przeglądzie policyjnym piszą na pewno, jak szukać złodziei, szkoda tylko, że nie wiadomo, jak znaleźć Przegląd policyjny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s