Zapiski na marginesie Internetu: ciemna masa

Od kilku lat pracuję nad programem komputerowym analizującym portale informacyjne. Boooored!, powiedziałaby Penny. Czasem jednak coś wychodzi. Jak zwykle – przez przypadek, jako efekt uboczny. Tym razem okazało się, że program wydobywa artykuły, które powinny wylądować w “Fakcie”. Mowa o tekstach, po których czytelnicy mogą wykonać swój medialny odruch warunkowy, tj. powiedzieć: Łolaboga, co to się dzieje na tym świecie.

Teksty te czytam z lubością. Kilka przykładów z Onetu (z lipca/sierpnia 2010): Stolica: kierowca wgryzł się w dach radiowozu; fragment tekstu: Mężczyzna bardzo się zdenerwował i, nie wiedząc, co czynić, wgryzł się w dach radiowozu. Tytuł: Rozzłościł kosmitów, zrzucili na dom meteoryty. Ofiara kosmitów stwierdziła: Kosmici wzięli mnie sobie na cel. Nie wiem, co zrobiłem, że oni się tak rozzłościli, ale innego logicznego wytłumaczenia nie widzę. Ja też innego LOGICZNEGO wytłumaczenia nie znalazłem.

Tytuł: 14 latek palił marihuanę, 16 hektarów spłonęło. Skąd on wziął taką lufę!? Tytuł: Legendarny lider Solidarności wezwał pomocy w górach (tak, TAK brzmi tytuł!); z tekstu: Rano pan Andrzej Gwiazda poprzez siostrę powiadomił GOPR, że jego towarzyszka wędrówki ma problemy z kontynuowaniem wycieczki (dramatyzm sytuacji zciarzył mi plecy na resztę dnia). Najlepsze są jednak teksty z nauki: Naukowcy ujawnili przyszłość wszechświata (znali ją już wcześniej, ale trzymali to w tajemnicy; dopiero teraz – ujawnili!): Znając rozkład ciemnej masy naukowcy stwierdzili, że wszechświat będzie się powiększał w nieskończoność. Jeśli dobra kondycja wszechświata zależy od ciemnych mas, to możemy spać spokojnie. Bo ciemnych mas mamy pod dostatkiem.

Reklamy

4 myśli na temat “Zapiski na marginesie Internetu: ciemna masa

  1. heheh..no to ładnie skalibrowałeś swoją maszynę!! dla własnego bezpieczeństwa radzę Ci narazie nie czytać odkryć tego programu:) bo albo zaczniesz wierzyć w te brednie albo wywalisz kompa przez balkon albo przestaniesz w ogóle czytać..wszystkie drogi prowadzą do wariacji:D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s