Były afisze, różne, teatralne, w mieście kwitło życie, życie kulturalne…

…a w środku siedziała stara emerytka, sprzedawała gazety, no ale niestety…

Od @be_pio:

Od 4:30 jest najfajniejszy kawałek ;) …a najlepsze jest to, że cały ten film jest doskonale sensowny i ma jasny (?) przekaz.

PS. Obraz ciekawie skonstruowany, bo jak ktoś zwrócił uwagę w komentarzu na YouTube, malowany bezpośrednio na taśmie filmowej (widać to na samym początku filmu).

PS2. Na tym końcu Internetu trwają spory o to, czy głos jest męski czy kobiecy. Ekspertyzy mile widziane.

Reklamy

4 myśli na temat “Były afisze, różne, teatralne, w mieście kwitło życie, życie kulturalne…

  1. Gdyby to był głos z wykładu, to byłby motyw stulecia, ale trudno mi w to uwierzyć. Ja sobie to wyobrażałem tak, że napisany został scenariusz, a potem poproszono jakąś babulinkę, żeby go śpiewnie – bez wcześniejszej lektury – odczytała. I treść, i sposób odczytania tekstu raczej mi nie pasuje do formy wykładu, ale gdybym się mylił, to naprawdę chciałbym na takie wykłady chodzić. Istny kabaret :)

   A co do Jamniczka – nie wiem, jak mnie ominął, ale na pewno bardzo skutecznie. Odwracając trochę pytanie – skąd powinienem ten film znać? W każdym razie zaległości już nadrobiłem, choć muszę przyznać, że „Ostry film zaangażowany” podoba mi się bardziej i muzycznie, i tekstowo.

 1. „Pamiętam z wykładu” — towarzyszącego retrospektywie Antonisza w trakcie któregoś z festiwali Nowe Horyzonty. Zdaje się było mówione że on sam czytał a nazwisko jest podstawione — choć może mnie pamięć myli. Tak czy siak ten głos towarzyszy chyba wszystkim jego filmom.

  A Jamniczek pojawiał się kilkukrotnie samwieszgdzie, pierwszy raz chyba z 5 lat temu.

  1. AAaaaa! Świetne! Dopiero teraz zrozumiałem, co miałeś na myśli :) Czyli jednak facet. A ja obstawiałem, że głos kobiecy. Dzięki za info.

   PS. Chciałem zapytać, czy Jamniczek pojawiał się samwieszgdzie, ale wolałem nie, bo samwieszkto by mi potem kazał cenzurować :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s