W Berlinie

Umówmy się: Berlin to nie jest piękne miasto. Ale klimat swobody i luzu urzeka. Scena 1: wychodzi dziewczyna na ulicę. Trochę jakby zaskoczona spogląda w niebo, w stronę grzejącego niemiłosiernie słońca. Zdegustowana upałem wycofuje się do spożywczaka i po paru minutach wychodzi z butlą zimnego piwa w dłoni. Scena 2: jesteśmy w ogrodzie przy Pałacu Charlottenburg. Nagle – burza, deszcz i grad. Chowamy się pod drzewem i pod parasolem. Tuż obok przebiega para Niemców – co chwila obrywają kulkami lodu i mają z tego powodu niezły ubaw: krzyczą „aua” i śmieją się. Scena 3: po półgodzinie stania w kolejce po currywurstkebab w Mustafa’s Gemüsekebap (Mehringdamm 32) bierzemy jedzenie, przechodzimy na drugą stronę jezdni, wchodzimy w boczną uliczkę, siadamy na chodniku i jemy. Nikogo to nie dziwi, łącznie z nami, choć w Toruniu zwykle na chodnikach nie siadamy. Scena 4: chodzimy późnym wieczorem po okolicach dworca Zoo. Zmęczeni siadamy na przystanku komunikacji miejskiej, który jest w tej chwili out of service. Znowu działa ten luz, który powoduje, że definiuje się przestrzeń miejską nie zgodnie z jej zastosowaniem, lecz z własnym widzimisię. Scena 5: nagminnie przechodzimy przez ulice na czerwonym świetle albo w miejscach, gdzie nie ma pasów. Raz nie zauważyliśmy samochodu i weszliśmy na czerwonym na pasy. Samochód Polizei poczekał aż przejdziemy i dopiero wtedy skręcił i przejechał za naszymi plecami. Po trzech dniach chodzenia po mieście nie udało mi się stwierdzić, że czegoś tutaj nie wolno.

Ogrody przy Pałacu Charlottenburg w Berlinie (po deszczu)
Ogród przy Pałacu Charlottenburg w Berlinie (po deszczu)

4 myśli na temat “W Berlinie

    1. Przepis na Berlin jest prosty: transport z PolskimBusem. Nocleg w Main Station Hostel (w tej cenie standard super). Jednodniówki na komunikację. 3-dniowa karta Museum Pass, jeśli chce się gdzieś wejść. I gotowe :)

    1. Good point. Ja mam takie zboczenie, że przyjeżdżając do obcego miasta pierwsze co robię, to kupuję jakiś wieloprzejazdowy bilet na metro. Ale w Berlinie rowery faktycznie kuszą :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s