Idzie huragan, będzie wyciek danych

Will McAvoy w swojej przemowie obalającej mit USA jako najlepszego kraju na świecie powiedział, że Amerykanie przewodzą światu w trzech kategoriach: liczby ludzi w więzieniach na 100 tys. mieszkańców, wydatków na obronność, a także pod względem liczby ludzi, którzy wierzą w istnienie aniołów. Do tej listy można dopisać jeszcze jedno: ponad połowa Amerykanów wierzy*, że trzymanie danych w chmurze oznacza przechowywanie danych na niebie, w prawdziwych chmurach, a problemy z dostępem do danych wynikają z pogorszenia się warunków pogodowych. Można zatem zakładać, że gdy nadciąga huragan, niektórzy Amerykanie są przekonani, że dojdzie do wycieku danych.

* – reprezentatywna próba 1006 Amerykanów w wieku 18+. Błąd oszacowania: 3.1%, poziom ufności: 0,95. Technika badawcza: zaproszenie do udziału e-mailem + ankieta internetowa.

Reklamy

2 myśli na temat “Idzie huragan, będzie wyciek danych

    1. Hehe, racja, dzięki za celną uwagę. Mogłem być bardziej precyzyjny i napisać o 51% Amerykanów, a nie pisać „ponad połowa”. Z drugiej strony w oryginalnym raporcie też jest „most Americans”: „most Americans are also unsure about how the cloud works: 51% believe stormy weather would interfere with their cloud computing.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s